Kwiecień 25 2014 01:49:34
Nawigacja
Liturgia na dziś
OAZA
Parafialna Rodzina

Prasa Katolicka

• Przewodnik Katolicki

• Mały Przewodnik Katolicki

• Tygodnik Ola i Jaś

• Tygodnik Dominik

• Gość Niedzielny

• KNC-Króluj Nam Chryste

• KAi-Katolicka Agencja Inf.

Wyjazdy Pielgrzymki

BMW
Ognisko Misyjne

Kącik dla najmłodszych
Aktualne Ogłoszenia Parafialne


Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  20-04-2014

 


Wszystkim Parafianom miłym gościom
Niech Zmartwychwstały Pan,  które niesie
odrodzenie  duchowe, niech  napełni  wszystkich
pokojem, miłości, ludzka życzliwością   i wiarą.
Niech obdarzy siłą  w pokonywaniu trudności
i pozwoli z  ufnością patrzeć w  przyszłość...

1.    Składam  wyrazy wdzięczności tym parafianom, którzy włączyli się czynnie w  przygotowanie  całego  Triduum Paschalnego, pomagali w dekoracji kaplicy. Słowa wdzięczności kieruje do parafialnego Zespołu „Caritas” za zorganizowanie zbiórki żywnościowej i pomoc potrzebującym. Dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za ofiarowane produkty żywnościowe dla potrzebujących. Wszystkim za wszelkie dobro niech Zmartwychwstały Pan błogosławi.

2.    Jutro drugi dzień świat, msze św. w porządku niedzielnym: godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 19.00. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i WT UAM i szkoły katolickie.

3.    W piątek po wieczornej mszy św. spotkanie oazowe. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Wielkanocnej

4.    Za tydzień obchodzimy Niedziele Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień kanonizacji papieża Jana Pawła II i papieża Jana XXIII. Msze św.  w porządku niedzielnym. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Proszę o wywieszenie flag kościelnych i narodowych.

5.    Flagi można nabyć w zakrystii.

6.    Polecam prasę katolicka: „Przewodnik katolicki”, „Gość niedzielny”, „Ola i Jaś” i miesięcznik „Rodzina parafialna”..


 

 

 

1.     Wyrażam słowa wdzięczności Parafialnemu Zespołowi  „Caritas”  za zorganizowanie spotkania dla osób starszych i chorych. Za dar serca  i poświęcony czas – Bóg zapłać !!!

 

2.          Spotkanie uczniów  klas II Gimnazjum według ustalonego harmonogramu: grupa „A” i „B” we wtorek. Spotkania po wieczornej mszy św.

 

3.          Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w czwartek po wieczornej mszy św.

 

4.          Spotkanie oazowe wyjątkowo w czwartek po mszy św.

 

5.          Droga krzyżowa ulicami naszej parafii w piątek po mszy św. wieczornej o godz.  19.30 wyruszamy z przed kaplicy ulicami: Poznańska, Źródlana, Zacisze, Na Skarpie,  Zielona Polana, Rekreacyjna od lasu, Zielona Dolina, Osiedle Piaskowe, Na Skarpie, gdzie nastąpi zakończenie. Na drogę krzyżową przynosimy ze sobą małe znicze lub krzyżyki. Cały plan wywieszony na plakacie i zamieszczony na stronie internetowej. Proszę o udekorowanie posesji emblematami religijnymi.  [W tym dniu jest tylko jedna  droga krzyżowa]

 

2.     Zapraszam przedszkolaków na spotkanie z Biblią w sobotę na  godz. 9.30.

 

3.        Spowiedź św. w  najbliższą sobotę od godz. 9.00 do 10.30 i po południu od godz. 17.00 do 20.30 z przerwą w czasie mszy św. 

 

4.     Odwiedziny chorych i starszych z posługa sakramentalną w sobotę od godz. 11.00

 

5.     Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św.. O godz. 11.20 zbieramy się przy krzyżu, aby wyruszyć w procesji do kaplicy. Wiązanki palm rozprowadzać będzie Parafialny „Caritas”.

 

6.     Nabożeństwo Gorzkich żalów z kazaniem pasyjnym  o godz. 18.00.   

7.     Parafialny Zespół „Caritas”  zaprasza na  kiermasz świąteczny. Jest to stoisko dobroczynne, a na nim paschaliki, baranki, autorskie, chorągiewki, ozdobne wianuszki oraz MAZURKI – wykonane własnoręcznie przez zespół Caritas.  Na stoisku można też odbierać “tytki charytatywne” wraz z informacją, dokąd należy je zdeponować po wypełnieniu.    Kosze na żywność dla potrzebujących wystawione w sklepach na terenie parafii od 1 do 13  kwietnia.

 

8.     Danina Diecezjalna. Parafia jest zobowiązana uregulować należność wobec różnych Instytucji centralnych naszej Archidiecezji oraz BOK w Wielkim Poście od każdego parafianina.. Caritas Poznańska jest Organizacją Pożytku Publicznego. Można odpisać w rozliczeniu podatkowym 1% na tę Fundację. Broszury na oknie przy wejściu do kaplicy.

 

9.     Polecam prasę katolicką: „Przewodnik katolicki”, „Gość niedzielny”,    „Ola i Jaś” dla dzieci.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Transmisja na żywo
Parafia na Facebooku

Ostatnie Obrazy
Kromka Chleba
Przeczytaj

• Wczesna I Komunia Św.

• Szafarze Komunii Św.

• Chrzest Święty

• Bierzmowanie

• Ognisko Misyjne

• Chórek Parafialny

• Caritas Parafialne

• Zagrajmy razem

• Rada Duszpasterska

• Rada Ekonomiczna

• Modlitwa po Mszy Św.

• Służba ministranta

TvLumen
Ostatnie artykuły
List Pasterski na Wi...
List - niedziela Świ...
Fr. Jerzy Kraj ofm ...
Finansowanie kościoła
List pasterski w spr...
Bierzmowanie